Книга в шкіряній палітурці "Україна - Козацька Держава"
- Немає в наявності
- Код: 1700(з)
34 300 ₴
- +380 (67) 299-96-45
Автор-упорядник, керівник проекту B.В. Недяк. Історія і культура українського козацтва у фотосвітлинах з оригіналів документів, мап, стародруків, рукописів, клейнодів, зброї та одягу, з творів графіки, живопису, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва, історичних ландшафтів, з пам'яток архітектури та інших українських козацьких старожитностей. Видання можна розглядати як унікальну енциклопедію українського народу – козацтва, де з правдивих сучасних наукових орієнтацій розкривається багатогранний, об'ємний процес тогочасного життя ХVІ – XVIII ст., так само як ідея козацьких рухів, що перейняли українську суспільну свідомість та її основні морально-життєздатні, в першу чергу, православно-християнські засади, упродовж наступних ХІХ-го і особливо драматичного ХХ-го століть, коли вивершувалася ідея консолідації української нації в ім'я здобуття незалежності і самостійності української держави.
Монументальне видання ілюстрованої історії українського козацтва "Україна – козацька держава" – безпрецедентний приклад інтеграції зусиль провідних наукових інституцій НАН України, вищих навчальних закладів, музейних установ, творчих організацій, спілок, що був згуртований в ім'я розкриття історії та культури українського козацтва з об'єктивно-неупереджених сучасних науково-методичних позицій. До видання були залучені провідні вчені України усіх регіонів, що дозволило глибоко і всебічно розкрити процеси історичного розвитку українського козацтва, формування і розвиток усіх глибинних аспектів козацької культури, що витворила в своєму найвищому злеті такий унікальний продукт, як козацьке бароко. Під цим оглядом і сама історія українського козацтва, і культура козацької держави розглядаються на широко закроєному європейському тлі, що охоплює ґенезу і бурхливий розвиток науки, освіти, літератури, мистецтва, музики, театру, а також взаємозв'язок української культури з європейськими культурами. Визвольні козацькі війни утвердили лицарський обов'язок козаччини перед православною церквою і власним народом, були закономірним результатом спротиву українців проти загарбників, численних утисків та поборів, що їх завдавали поневолювачі автохтонним жителям.
У цьому і наступному розділах йдеться про визвольні війни народу та володарів гетьманської булави – видатних правителів козацької держави, що своїм патріотичним чином утверджували і звеличували могутність України, а також про об'єктивні причини, що прискорили процес розпаду держави, московську імперську експансію, яка призвела до втрати Україною своєї самостійності. У розділах правдиво розповідається про таких славнозвісних гетьманів, як Богдан Хмельницький, Петро Дорошенко, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Павло Полуботок, Данило Апостол та інші.
Гетьманська держава мала своє право, оберігала християнські святині, клейноди Війська Запорозького, в ній формувалися представники козацької шляхти-еліти, що дала Україні славетні роди і уславлених представників в усіх галузях суспільного буття. Багато уваги у фундаментальній праці приділено життю і побуту – розвитку міст, сіл і хуторів, гетьманським резиденціям і старшинським дворам, де процвітало культурне і мистецьке життя. Читач познайомиться з народним козацьким одягом та декоративно-ужитковою творчістю, знайде нові факти та явища в галузі етнології, фольклору, довідається про оспівані в народних піснях чумацькі шляхи та славетних ватажків чумацтва. Багатогранно, всебічно і розгорнуто розкрито культурно-мистецький та освітній рух України XVI – XVIII ст., розповідається, зокрема, про численних меценатів – гетьманів та старшин, що сприяли розвитку літератури, мистецтва, вкладали великі кошти у розбудову гетьманської столиці, полкових міст, численних козацьких поселень, вносили пожертви на розбудову храмів та їх розкішні оздоби. Гравюра, золотарство, монастирське шитво, ікона, парсунний портрет, – усі перелічені і не названі тут аспекти блискучого мистецького життя розкривають багатоманіття, широку панораму культурно-мистецької динаміки.
Упорядник-укладач видання В. Недяк згуртував довкола величного проекту понад шістдесят вчених, зібрав величезний ілюстративний, здебільшого малознаний матеріал з різних музеїв, сховищ, приватних колекцій України та інших держав. Книга збагачує знання численними світлинами ікон із зображенням козаків, масштабно репрезентує народну картину "Козак Мамай" (103 твори), подає великий візуальний обсяг різного роду козацьких клейнодів.
Оформлення:
Шкіряна палітурка, ручна робота, позолочений обріз, подарунковий чохол.
- Ціна: 34 300 ₴